|

VLASTNOSTI

Charakteristika

MONOVISC je sterilní, nepyrogenní roztok hyaluronátu sodného s mírnou modifikací příčnými vazbami patentovaným chemickým modifikátorem. Je vyroben bakteriální fermentací. Obsahuje hyaluronát sodný s mírnou modifikací s příčnými vazbami (NaHA) rozpuštěný ve fosfátovém fyziologickém roztoku s fyziologickou osmolalitou. Byl vyvinut k léčbě symptomů osteoartritidy.

Indikace

MONOVISC je indikován jako viskoelastický doplněk nebo náhrada synoviální tekutiny v lidských kloubech.Velmi vhodné k léčbě symptomů kloubních dysfunkcí, jako např. osteoartritida Účinky přípravku MONOVISC jsou lubrikace a mechanická podpora

Pokyny k použití

Požadované množství přípravku MONOVISC se aplikuje sterilní, jednorázovou podkožní jehlou vhodné velikosti do vybraného místa na kloubu.

Nežádoucí reakce

Kyselina hyaluronová je přirozená součást lidských tkání.
Přípravek MONOVISC je pečlivě testován, aby bylo zajištěno, že každá jednotlivá dávka odpovídá požadavkům na kvalitu výrobku. Vzhledem k nezánětlivé povaze molekul hyaluronátu sodného lze jakoukoliv zánětlivou odezvu považovat za způsobenou nevhodnou injekční aplikací. Po intraartikulární aplikaci injekce hyaluronátu sodného byly výjimečně pozorovány lehké až střední formy otoku a nepříjemné pocity.Injekční aplikace látky do kloubu je obecně spojena s malým rizikem výskytu infekce a krvácení.

Forma přípravku

MONOViSC je dodávaný ve formě jednorázové skleněné injekční stříkačky o objemu 4,0 ml. Každá injekční stříkačka obsahuje hyaluronát sodný s mírnou modifikací příčnými vazbami rozpuštěný ve fosfátovém fyziologickém roztoku.